Kim jesteśmy? - Brainy Polska

Prezes Zarządu Brainy Polska i Grupa Edukacyjna SOWARD 

Dr Cezary Wosiński

Prezes Zarządu Brainy Polska i Grupa Edukacyjna SOWARD

Doktor nauk humanistycznych; specjalność psychopedagogika twórczości. Posiadający ponad 25-letnie udokumentowane doświadczenie w obszarze zarządzania usługami z zakresu oświaty i szkolnictwa wyższego w środowisku krajowym i międzynarodowym oraz bardzo dobre rozeznanie w zakresie europejskich programów edukacyjnych i badawczych nakierowanych na edukację.

Najważniejsze dokonania zawodowe

– Autor licznych publikacji naukowych, organizator konferencji i seminariów,
– pozyskanie ponad 3 milionów euro z funduszy UE,
– odznaczony Medalem Brązowym Prezydenta RP za Długoletnią Służbę,
– członek Rady ds. Europejskich przy Prezydencie Miasta Częstochowy (2004-2008),
– członek Europejskiego Stowarzyszenia Rektorów Uczelni Pedagogicznych,
– laureat nagrody European Language Label Komisji Europejskiej (2004),
– odznaczony medalem „Nestor Litopisec” za ważny wkład w rozwój współpracy ukraińsko-polskiej,
– stworzenie międzynarodowej organizacji edukacyjnej z oddziałami w Ukrainie, Gruzji, Mołdawii, ZEA i Nigerii — ponad 70 partnerów akademickich, 20 oświatowych i 200 zatrudnionych,

– doktorat honoris causa Narodowego Uniwersytetu im. Trasa Szewczenki w Ługańsku, Ukraina,
– odznaczony medalem Uniwersytetu im. Dragomanowa w Kijowie za znaczący wkład w propagowanie idei jedności Europy.

Najważniejsze dokonania w ogóle:

– Dorota, Magda i Julka (żona i córeczki)

Dyrektor ds. Administracji

Agnieszka Łukasz

Dyrektor ds. Administracji

Absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada certyfikaty Cambridge (FCE i CAE) potwierdzające biegłą znajomość języka angielskiego.

Od lat skutecznie łączy pracę z poznawaniem świata. Jej doświadczenie zawodowe to kilkanaście lat pracy w jednej z największych sieci hotelowych świata – Grupie Hotelowej Accor.

Praca w strukturach dużej i dynamicznej firmy w Wielkiej Brytanii dała jej szanse na rozwój zawodowy, poznanie międzynarodowego rynku pracy, możliwość zarządzania wielokulturowym zespołem i administrowania pracy biura. Przede wszystkim jednak zaszczepiła w niej pasję do pracy z ludźmi.

Dyrektor ds. Rozwoju

Rafał Pęczek

Dyrektor ds. Rozwoju

Absolwent Zarządzania Instytucjami Publicznymi i Samorządowymi na Politechnice Częstochowskiej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu agencyjną siecią sprzedaży.

Współpracował z najbardziej prestiżowymi firmami w swojej branży, m.in. Orbis Travel, Esky.pl, Traveltech z Krakowa. We wszystkich pełnił funkcje managerskie.

Jego pasją jest praca z ludźmi, a wyznacznikiem codziennego życia – filozofia wschodu. Wierzy, że medytacja oraz inne drogi pracy nad ciałem i umysłem prowadzą do odnalezienia swojej natury. Po godzinach nauczyciel sztuk walki: samoobrony dla kobiet, krav maga, walki mieczem i kijem oraz Aikido. Posiada 3 dan Aikido Aikikai. Jako Sensei realizuje się w prowadzeniu zajęć zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych.
Prywatnie tata dwóch córek.

Dyrektor ds. Komunikacji

Anna Hacuś

Dyrektor ds. Komunikacji

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim i Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Katowicach. Pracę w mediach poznała od podszewki, krok po kroku zapoznając się ze standardami, zasadami, regułami nimi rządzącymi. Od dekady związana z branżą dziennikarską i światem public relations. Prowadząca autorską audycję radiową.

Świadoma tego, że know how jest niezwykle istotne. Pewna tego, że relacje interpersonalne są jeszcze ważniejsze. Współpracowała z najbardziej prestiżowymi magazynami i portalami branży ogólnej i parentingowej. Dziennikarka, promotorka kultury, recenzentka literatury dziecięcej.

Prywatnie mama razy dwa.

Specjalista ds. IT

Bartłomiej Czerwiński

Specjalista ds. IT

Specjalista IT z zacięciem marketingowym. Uczestnik wielu konferencji branżowych, m.in. SemKRK, WordCamp. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży IT.

Po godzinach, jako redaktor naczelny, tworzył portal związany z militariami.  Współpracował z wieloma firmami różnych branż m.in. Combat Alert, Event-live.pl czy Izbą Gospodarczą Pośrednictwa Finansowego.

Prywatnie fascynat lotnictwa, podróżnik, początkujący pianista.