Potrzeba zajęć Brainy - Brainy Polska

Potrzeba zajęć Brainy

Mózg dziecka rozwija się bardzo intensywnie pomiędzy 5 i 15 rokiem życia. Jest to też czas największej otwartości najmłodszych na nowe wiadomości. Brainy, którego głównym celem jest wspieranie rozwoju najmłodszych, wykorzystuje ten czas niezwykle efektywnie.

Warto wiedzieć!

Kursy pamięci - Wspomóż swoje dziecko w Brainy

Prawa półkula to ta część mózgu, która jest odpowiedzialna za kreatywność, myślenie abstrakcyjne, wyobraźnię i zdolności muzyczne. To właśnie ona zarządza percepcją przestrzenną, mimiką i emocjami, w tym generowaniem ekspresji.

To ważne, aby oprócz logiki i werbalnego rozumowania, rozwijać umiejętność poznawania świata w sposób niewerbalny.

Zajęcia Brainy to gwarantują poprzez m.in. trening pamięci i koncentracji, poprawę koordynacji ruchowej, naukę kontroli i planowania ruchów, budowę samooceny i wspieranie rozwoju prawej półkuli mózgu.

Czy wiesz, że aby dziecko mogło się prawidłowo funkcjonować, potrzebuje odpowiedniego otoczenia? Najlepiej i najpełniej rozwija się bowiem poprzez ruch, dotyk, smak, wzrok, słuch i węch. To właśnie na aktywizacji wszystkich zmysłów koncentrują się kursy Brainy.

Koncentracji i skupienia można się nauczyć jak czytania czy tabliczki mnożenia. Bazą do tego jest dziecięca intuicja, a narzędziami – odpowiednio skomponowane ćwiczenia wspierające rozwój półkul mózgowych. Dzięki właściwym zadaniom i zabawom mózg dziecka staje się silniejszy. Właściwie wzmocniony pozwala najmłodszym na wyciszenie, odpowiednie skupienia uwagi, poprawę koncentracji.

Zajęcia Brainy odbywają się po cichu. Świadomi tego, jak wiele złego niesie ze sobą przebodźcowanie dzieci, sięgamy po potencjał drzemiący w ciszy.

Przyjazna atmosfera i nierozpraszająca przestrzeń to świetna alternatywa dla hałaśliwej rzeczywistości i klucz do sukcesu uczestników kursów Brainy Polska.

 

Kursy Brainy odpowiadają potrzeby współczesnych dzieci i oczekiwania ich rodziców.

Dzisiejszy świat nie sprzyja dobremu samopoczuciu dzieci. Najmłodsi są ciągle narażeni na nadmiar bodźców, przed którymi nie mogą się ochronić.

My wiemy, jak nauczyć dziecko spokoju i koncentracji. Wiemy, jak pomóc mu osiągnąć rozluźnienie i skupienie, pozytywne nastawienie i wiarę w sukces – tak potrzebne, by dobrze się uczyć. Wszak to bowiem suma relaksu i koncentracji stwarza optymalne warunki ku efektywnej nauce. Brzmi nierealnie? Tymczasem jest jak najbardziej możliwe, pewne i sprawdzone!

Stan ALFA, bo o nim mowa, umownie można nazwać czymś na pograniczu jawy i snu, pobudzenia i medytacji. Zajęcia Brainy ponad wszelką wątpliwość udowadniają jego efektywność. To właśnie stan ALFA wyzwala w dzieciach kreatywność i twórczość, wprowadza najmłodszych w stan relaksacji, rozluźnienia i harmonii. Dzieci lepiej się koncentrują, są bardziej skupione i dzięki temu bardziej efektywne.

 

Wspieramy rozwój sensoryczny

W Brainy doskonale wiemy, że integracja sensoryczna to niezwykle ważny proces regulujący pracę układu nerwowego dziecka. Wpływa na zachowanie, rozwój ruchowy, poznawczy i jego ogólne funkcjonowanie.

Czy wiesz, że odpowiednia pielęgnacja systemu nerwowo-zmysłowego ma fundamentalne znaczenie dla rozwijania zdolności skupienia, koncentracji uwagi, a także umiejętności prawidłowego pisania i czytania.

Pierwsza dekada życia dziecka to czas, gdy wszystkie narządy ( m.in. mózg i narządy zmysłów, w tym m.in. oczy, uszy, skóra) intensywnie się rozwijają.

Dlatego warto je wspierać!

Stan relaksacji i skupienia, tak charakterystyczny dla zajęć Brainy, wzmocniony funkcjonowaniem w sprzyjającym środowisku, daje poczucie ufności i bezpieczeństwa, wiary we własne siły, wzmacniając poczucie własnej wartości.

Pracujemy nad tym, aby odczuwanie, zapach, słuch, dotyk i smak zostały wzmocnione. To element koncepcji wspierania rozwoju Brainy. Stąd określenie kursu Brainy jako „BRAINY Sensory Enhancement, (SE) – Poprawa Zmysłów”

Dlatego warto je wspierać!

Wspieramy rozwój mózgu i umysłu

Aby mózg mógł rozwijać się prawidłowo, potrzebna jest współpraca pomiędzy obiema jego półkulami. Im lepsza jest komunikacja między lewą i prawą stroną mózgu, tym szybszy i bardziej efektywny jest jego rozwój.

Zajęcia Brainy opierają się na koncepcji neuropsychologii, a w szczególności na neuropsychologii edukacji. Jej podstawowym zadaniem jest szukanie relacji pomiędzy sposobem funkcjonowania mózgu a zachowaniem człowieka. Ocenia się procesy poznawcze takie jak: percepcja, myślenie, procesy uwagi, pamięciowe, językowe i mowy, funkcje wykonawcze, liczenie, pisanie i czytanie.

Brainy wykorzystuje potencjał umysłu, gdy dziecko znajduje się w stanie rozluźnienia. W efekcie pomaga najmłodszym uwierzyć we własne siły i możliwości. Efekt? Dzieci szybko stają się lepszymi uczniami.

Brainy stawia na prawidłowy trening mózgu, rozwijając zwłaszcza jego prawą półkulę. To właśnie ona odpowiada  za kreatywność, pamięć, kontrolę emocji, myślenie abstrakcyjne. To po stronie prawej półkuli spoczywa odpowiedzialność za wyobraźnię, zdolności muzyczne i plastyczne, intuicję, zarządzanie percepcją przestrzenną i mimiką. W prawej półkuli znajdują się także ośrodki językowe, które sprawiają, że m.in. rozumiemy metaforyczne znaczenie słów i śmiejemy się z żartów.

Ma ogromny potencjał. To właśnie dzięki niej mózg wchłania informacje jak gąbka. W czasie, gdy lewa półkula mózgu jest sekwencyjna i uczy się jednego po drugim, prawa część mózgu może uchwycić wszystko jako całość. Lewa półkula mózgu przetwarza szeregowo, podczas gdy prawa półkula mózgu przetwarza równolegle. Dlatego tak ważne jest, aby do procesu uczenia się włączać prawą półkulę.

W czasie zajęć Brainy do stymulacji mózgu zostaje również włączony trening kognitywny. Wszelkie ćwiczenia i aktywności wykonywane i powtarzane po to, by rozwinąć i przywrócić niektóre funkcje poznawcze człowieka (np. pamięć, koncentrację, uwagę) tworzą nowe synapsy i wykorzystują naszą cyfrowo zmodyfikowaną częstotliwość muzyczną, aby aktywować w mózgu kilka ścieżek neuronowych.

Znajdź szkołę w swojej okolicy