Jeśli tu jesteś, to znaczy, że zależy Ci na Dziecku. Być może jesteś tu, bo chcesz dołączyć do rewolucji. Być może jesteś tu, bo dzielisz z nami przekonanie.

Lepszy Uczeń. Lepszy Człowiek. Lepszy Świat

#Brainy

Wstać, przeżyć, zasnąć – tak wygląda życie większości ludzi. Ciągle biegamy, robimy coś szybko, bez większego skupienia czy uwagi. Jedną ręką przygotowujemy posiłek, drugą myjemy zęby. W drodze do pracy pijemy kawę. Wszystko dzieje się w tzw. „międzyczasie ”. Dodatkowo media społecznościowe karmią nas coraz to większą ilością negatywnych zdarzeń. Wolimy „klikać” niż rozmawiać.. i tak mija minuta za minutą, godzina za godziną, a my jesteśmy bliżej samotności.

Nasze dzieci są wierną kopią nas. Obserwują rodziców i powoli stają się ich lustrzanym odbiciem. Odrabiają lekcje, oglądając telewizję, wolny czas spędzają w internecie, czy w wirtualnym świecie gier komputerowych. Relacje budują w mediach społecznościowych, a minuta bez bodźców to o sześćdziesiąt sekund za długo

A Ty pewnie wciąż pamiętasz swoje kiedyś bawiące się Dziecko? Widzisz z jakim zaangażowaniem i uważnością buduje babki z piasku? Ile radości sprawia poruszanie kredkami po kolorowance? Myślisz, gdzie popełniłem błąd? To właśnie jest sztuka uważności. Ty też tak potrafiłeś. Potem zacząłeś się zamartwiać, oceniać i analizować. Twoje Dziecko też jest na najlepszej drodze, żeby zacząć i nie móc przestać…

Jak więc w pogoni znaleźć siebie? Swoją uważność? Jak pośród tych zmartwień pomóc Dziecku znaleźć spokój, koncentrację, pewność siebie, poczucie wartości?

Brainy to odpowiedź! Jesteśmy rewolucjonistami edukacji, którzy wierzą w lepszy świat. Napędza nas wiara, że świat można zmienić, a edukacja jest najlepszym narzędziem pomocy dziecku w osiąganiu najwyższych możliwych celów.  Lepszy Uczeń. Lepszy Człowiek. Lepszy Świat!

Akademia Brainy to Akademia Mistrzów Świata, bo Lepszy Uczeń to Lepszy Człowiek i Lepszy Świat!

Jesteśmy innowatorami w rozwoju ludzkiego mózgu. Wierzymy, że potencjał ludzkiego mózgu jest poza naszą wyobraźnią. Ciągłe badania nad jego rozwojem, nasze innowacyjne techniki uczenia się w połączeniu z przełomowym programem opartym na badaniach naukowych dały nam mocną pozycję w sektorach edukacji od czasu naszego powstania w 1999 roku. Nasze wysiłki zaowocowały nowatorskim i skutecznym programem wzmocnienia zmysłów i doprowadziło do rozwinięcia wielu innowacyjnych technik uczenia się.

Cezary Wosiński

Dr Cezary Wosiński

Prezes Zarządu Brainy Polska i Grupa Edukacyjna SOWARD

Doktor nauk humanistycznych; specjalność psychopedagogika twórczości. Posiadający ponad 25-letnie udokumentowane doświadczenie w obszarze zarządzania usługami z zakresu oświaty i szkolnictwa wyższego w środowisku krajowym i międzynarodowym oraz bardzo dobre rozeznanie w zakresie europejskich programów edukacyjnych i badawczych nakierowanych na edukację.

Agnieszka Łukasz

Agnieszka Łukasz

Dyrektor ds. Administracji

Absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada certyfikaty Cambridge (FCE i CAE) potwierdzające biegłą znajomość języka angielskiego.

Od lat skutecznie łączy pracę z poznawaniem świata. Jej doświadczenie zawodowe to kilkanaście lat pracy w jednej z największych sieci hotelowych świata – Grupie Hotelowej Accor.

Rafał Pęczek

Rafał Pęczek

Dyrektor Ds. Rozwoju

Absolwent Zarządzania Instytucjami Publicznymi i Samorządowymi na Politechnice Częstochowskiej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu agencyjną siecią sprzedaży.

Współpracował z najbardziej prestiżowymi firmami w swojej branży, m.in. Orbis Travel, Esky.pl, Traveltech z Krakowa. We wszystkich pełnił funkcje managerskie.

Anna Hacuś

Anna Hacuś

Dyrektor ds. Komunikacji

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim i Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Katowicach. Pracę w mediach poznała od podszewki, krok po kroku zapoznając się ze standardami, zasadami, regułami nimi rządzącymi. Od dekady związana z branżą dziennikarską i światem public relations. Prowadząca autorską audycję radiową.

Świadoma tego, że know how jest niezwykle istotne. Pewna tego, że relacje interpersonalne są jeszcze ważniejsze. Współpracowała z najbardziej prestiżowymi magazynami i portalami branży ogólnej i parentingowej. Dziennikarka, promotorka kultury, recenzentka literatury dziecięcej.

Prywatnie mama razy dwa.

Tomasz Klekot

Tomasz Klekot

Dyrektor ds. IT

Absolwent Politechniki i WSP w Częstochowie. Pracę w branży IT rozpoczął już w 1999 roku. Posiada kilkunastoletnie  doświadczenie w projektowaniu i zarządzaniu serwisami internetowymi i aplikacjami mobilnymi.
Współpracował z wieloma firmami w Polsce i za granicą. 

Przewiń do góry

Brainy

Metoda Brainy powstała na bazie
najnowszych osiągnięć naukowych:

 

• Psychologii pozytywnej M. Seligmana,
• Teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera,
• Teorii inteligencji społecznej E. Thorndike’a,
• Teorii inteligencji emocjonalnej D. Golemana
• Neuroedukacji R. Bandlera,
• Teorii flow M. Csíkszentmihályi
• Teorii rozwoju systemów wartości (Dynamika Spiralna) C. W. Gravesa,
• Modelu motywacji 3.0 D. Pink’a.

Najważniejszym celem naszego programu jest zbudowanie w dzieciach postawy entuzjastycznego ucznia. Oznacza to zachęcanie do bycia aktywnym i kreatywnym odkrywcą, który nie boi się wypróbowywać własnych pomysłów i myśleć niezależnie. Pomagamy dzieciom stać się niezależnymi, pewnymi siebie uczniami, których wyróżnia ciekawość świata. Nasza metoda to wsparcie rozwoju obu półkul mózgu, uczymy ich, jak uczyć się nie tylko w przedszkolu, ale przez całe życie. Pozwalamy im nabywać wiedzę we własnym tempie i w najlepszy dla nich sposób. Kształcimy dobre nawyki i postawy, szczególnie pozytywne poczucie wartości, które będzie miało wpływ na całe życie. Nasz program nauczania określa cele we wszystkich obszarach rozwoju:

  • Rozwój społeczny: uczymy dzieci w małych grupach i pielęgnujemy je jako przedszkolną rodzinę, aby pomóc im poczuć się komfortowo, zaufać ich nowemu środowisku, zaprzyjaźnić się i poczuć, że są częścią nas. Uczucie miłości i szczęścia ma na nich pozytywny wpływ.
  • Rozwój emocjonalny: pomagamy doświadczyć dumy i pewności siebie, rozwinąć niezależność
    i samokontrolę oraz pozytywne nastawienie do życia.
  • Rozwój poznawczy: pomagamy w stawaniu się pewnymi siebie uczniami, poprzez umożliwienie im wypróbowania własnych pomysłów i osiągnięcia sukcesu, a także pomagając im zdobyć umiejętności uczenia się, takie jak umiejętność rozwiązywania problemów, zadawania pytań i używania słów do opisywania swoich pomysłów, obserwacji i uczuć . Pobudzamy ich umysły odpowiednimi działaniami, aby nauczyli się wykorzystywać cały mózg w procesie uczenia się.
  • Rozwój fizyczny to pomoc dzieciom w zwiększeniu potencjału ich dużych i małych mięśni oraz przekazanie poczucia pewności co do możliwości ich ciała. Zachęcamy ich do grania w małe gry,  do ćwiczeń fizycznych oraz specjalnie stworzonych ćwiczeń Brain Gym, które stymulują rozwój fizyczny.

Filozofia tego programu polega na tym, że małe dzieci uczą się najlepiej poprzez działanie. Uczenie się nie jest tylko powtarzaniem tego, co mówi ktoś inny; wymaga aktywnego myślenia i eksperymentowania, aby dowiedzieć się, jak to działa i nauczyć się z pierwszej ręki o świecie, w którym żyjemy. We wczesnych latach dzieci eksplorują otaczający ich świat, wykorzystując wszystkie zmysły (dotyk, smak, słuch, węch i wzrok). Używając prawdziwych materiałów, wypróbowując swoje pomysły, dzieci uczą się o rozmiarach, kształtach i kolorach i zauważają związki między nimi. Ten ekscytujący rozwój w myśleniu symbolicznym ma miejsce podczas lat przedszkolnych, kiedy najważniejszą formą nauki jest zabawa.

O Przedszkolu

Przedszkole Brainy to unikalny międzynarodowy program edukacyjny dla Dzieci. Przełomowa kombinacja programu rozwoju inteligencji wielorakich, naukowych metod badania inteligencji Dziecka, stylu uczenia się i wsparcia rozwoju mózgu, z naciskiem na nauczanie w sposób, który Dziecko rozumie i lubi, a nie sposób, w jaki chcemy uczyć.

Podstawowymi wartościami w Przedszkolu Brainy jest koncentracja na Dziecku, ono jest zawsze na pierwszym miejscu. Nasze nauczanie opiera się na eksperymentowaniu, dociekaniach, eksploracyjnych i holistycznych podejściach do nauki integrujących najbardziej skuteczne praktyki edukacyjne.

Dermatoglify to termin nadawany grzbietom skóry ludzkiej, szczególnie w odniesieniu do odcisków palców rąk i nóg. W przeciwieństwie do linii na dłoni, te grzbiety skórne wystają z powierzchni skóry. Dermatoglify to nie chiromancja. Linie na dłoniach mogę się zmieniać, ale wzory linii papilarnych nie zmieniają się nigdy, ponieważ jest to forma ludzkiego DNA.

 

Dermatoglify niesą wróżbiarstwem. Jest to sprawdzona metoda naukowa dekodowania potencjału mózgu i talentu poprzez fizyczne tworzenie odcisku palca, który ma związek z rozwojem mózgu. Dermatoglify mają bezpośredni związek z rozwojem mózgu płodu w okresie ciąży między 13 a 19 tygodniem. Tworzenie się wzorów odcisków palców i mózgu płodu odpowiadają sobie nawzajem.

 

Badanie dermatoglifów wywodzi się z badań naukowych, badań genetycznych i statystyk. Badania dermatoglifów są wykorzystywane przez rządy i organizacje zawodowe na całym świecie jako: (a) Identyfikacja (b) Nauki medyczne (c) Kryminologia i badania.

Dzięki zastosowaniu technologii komputerowej analiza ilościowa, skanowanie i porównywanie wzorców odcisków palców pozwalają odkryć wrodzone talenty Dziecka. Odciski palców nie zmieniają się, nie ma na świecie identycznego odcisku palca, być może jest to jeden z najbardziej unikalnych ludzkich DNA.

myDNA jest „odciskiem” umysłu, mapą pokazującą styl uczenia się i podpowiedzią, jakie obszary wzmacniać, aby się wyróżniać, zostać MISTRZEM ŚWIATA.  myDNA ocenia wrodzone możliwości. Osobowość można zbadać już w łonie matki, co znajduje odzwierciedlenie w odciskach palców. Ponieważ odcisk palca każdej osoby jest wyjątkowy, możemy zrozumieć wrodzony potencjał, osobowość i preferencje danej osoby, analizując jej odciski palców.