Czy jesteś odporny na ćwiczenia koncentracji?

Brainy ćwiczenia

Udostępnij

Czy istnieje coś takiego jak odporność na rozwój koncentracji?

Chociaż większość ludzi przyznaje, że umiejętność dobrej aktywnej koncentracji jest ogromnym życiowym atutem, większość z nich nie robi nic, aby ją wzmocnić, poprawić, wytrenować. Najprawdopodobniej nie wiedzą, jak i nie mają motywacji, aby to zrobić. Żyją w przekonaniu, że koncentracja jest czynnością uciążliwą i męczącą i że wiąże się z wysiłkiem i napięciem, które są trudne i nieprzyjemne. To przekonanie, które zwykle zaczyna się w młodym wieku, nie jest prawdą.

Rodzice i nauczyciele oczekują, że dzieci będą się uczyć, odrabiać zadania domowe i uzyskiwać dobre oceny. Czasami stosują środki dyscyplinarne wobec dzieci. To sprawia, że ​​dzieci czują się zmuszone do zrobienia czegoś, co im się nie podoba i traktują koncentrację jak coś nieprzyjemnego, zło konieczne. Częste powtarzanie dziecku, że on nie jest wystarczająco skoncentrowane, tworzy podświadomą niechęć do koncentracji i nauki. Tworzy się skojarzenie z przymusem, brakiem wolności i robieniem czegoś, czego nie lubią robić. Nic dziwnego, że kiedy dorastają ich siła koncentracji jest zbyt słaba i niepodparta solidnym fundamentem.

Stephen Richards powiedział, że „koncentracja jest kluczem do manifestowania swoich pragnień”, czyli urzeczywistnienia marzeń i planów. Jest więc potrzebna a może być zabawna, jeśli podejdziemy do niej we właściwy sposób: z radością, pozytywnym nastawieniem, optymizmem i zrozumieniem jej wielkich możliwości. Brainy odczarowuje trening koncentracji, czyniąc go interesującym i pełnym wyzwań dla dzieci.

Zobacz jak

 

 

Na blogu

Kurs Brainy
Blog

Czy warto trenować mózg?

Na początek krótki test z fizjologii – Czy znasz podstawowe cechy treningu mózgu? Czy masz świadomość, że robiąc trening mózgu zapewniasz mu i sobie długie, efektywne życie? Coraz częściej dowody naukowe mówią nam, że możemy radykalnie zwiększyć prawdopodobieństwo pozostania sprawnym psychicznie i fizycznie

Czytaj więcej »
Scroll to Top
Odbierz bezpłatnie plik PDF "7 sposobów na poprawę koncentracji"

Zapisz się na bezpłatny newsletter

wysłało do nas zapytanie dotyczące oferty
Tyle osób teraz: 10

Jesteś rodzicem?

Jesteś przedsiębiorcą?