Czy jesteś odporny na ćwiczenia koncentracji?

Brainy ćwiczenia

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Czy istnieje coś takiego jak odporność na rozwój koncentracji?

Chociaż większość ludzi przyznaje, że umiejętność dobrej aktywnej koncentracji jest ogromnym życiowym atutem, większość z nich nie robi nic, aby ją wzmocnić, poprawić, wytrenować. Najprawdopodobniej nie wiedzą, jak i nie mają motywacji, aby to zrobić. Żyją w przekonaniu, że koncentracja jest czynnością uciążliwą i męczącą i że wiąże się z wysiłkiem i napięciem, które są trudne i nieprzyjemne. To przekonanie, które zwykle zaczyna się w młodym wieku, nie jest prawdą.

Rodzice i nauczyciele oczekują, że dzieci będą się uczyć, odrabiać zadania domowe i uzyskiwać dobre oceny. Czasami stosują środki dyscyplinarne wobec dzieci. To sprawia, że ​​dzieci czują się zmuszone do zrobienia czegoś, co im się nie podoba i traktują koncentrację jak coś nieprzyjemnego, zło konieczne. Częste powtarzanie dziecku, że on nie jest wystarczająco skoncentrowane, tworzy podświadomą niechęć do koncentracji i nauki. Tworzy się skojarzenie z przymusem, brakiem wolności i robieniem czegoś, czego nie lubią robić. Nic dziwnego, że kiedy dorastają ich siła koncentracji jest zbyt słaba i niepodparta solidnym fundamentem.

Stephen Richards powiedział, że „koncentracja jest kluczem do manifestowania swoich pragnień”, czyli urzeczywistnienia marzeń i planów. Jest więc potrzebna a może być zabawna, jeśli podejdziemy do niej we właściwy sposób: z radością, pozytywnym nastawieniem, optymizmem i zrozumieniem jej wielkich możliwości. Brainy odczarowuje trening koncentracji, czyniąc go interesującym i pełnym wyzwań dla dzieci.

Zobacz jak

 

 

Na blogu

Dorota Zawadzka Brainy
Blog

Dorota Zawadzka ambasadorką Brainy

Od początku wiedzieliśmy, że Brainy Mindfulness Plus to antidotum na bolączki współczesnego świata i najlepsza inwestycja w zrównoważony i harmonijny rozwój dziecka. Cieszymy się, że idea, którą tworzymy, bliska jest także Im – niekwestionowanym autorytetom w kwestii rozwoju najmłodszych. Z ogromną dumą i

Czytaj więcej »
Brainy - Picie wody
Blog

Brainy tworzy Modę na Wodę

🗣 Brainy – to prócz zajęć rozwijających umiejętności poznawcze Dziecka, również program holistycznego podejścia do zagadnień zdrowia, bo zdrowe ciało, to zdrowy i potężny umysł. 🗣Uczymy zasad prawidłowego oddychania oraz nawadniania organizmu, bo picie wody to ogromne korzyści dla organizmu. 💧poprawa sprawności intelektualnej i

Czytaj więcej »
Przewiń do góry

Brainy

Metoda Brainy powstała na bazie
najnowszych osiągnięć naukowych:

 

• Psychologii pozytywnej M. Seligmana,
• Teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera,
• Teorii inteligencji społecznej E. Thorndike’a,
• Teorii inteligencji emocjonalnej D. Golemana
• Neuroedukacji R. Bandlera,
• Teorii flow M. Csíkszentmihályi
• Teorii rozwoju systemów wartości (Dynamika Spiralna) C. W. Gravesa,
• Modelu motywacji 3.0 D. Pink’a.