Lekcja Pogromcy Lwów, czyli prosty przewodnik po lepszym skupieniu i koncentracji

Lew

Udostępnij

Ponad sto lat temu, pewien poskramiacz Lwów, imieniem Clyde Beatty dostał lekcję tak ważną, że ma wpływ na niemal każdy obszar życia.
Jaka to lekcja? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co doświadczenie pogromcy lwów może nauczyć Cię w temacie, skupienia, koncentracji, zdrowszego życia?
Clyde Beatty urodził się w Bainbridge w stanie Ohio w 1903 roku. Jako nastolatek opuścił dom, aby dołączyć do cyrku. Zaczynała jako sprzątacz klatek. W krótkim czasie zrobił karierę. Awansowała od malutkiego chłopca z klatki do międzynarodowej klasy artysty.
Beatty zasłynął z “fighting act”, podczas którego oswajał dzikie zwierzęta. W pewnym momencie jego czyn obejmował odcinek, w którym w jednej chwili do na jednej arenie cyrkowej ujarzmił grupę zwierząt składająca się z lwów, tygrysów, pumy i hieny. Jak mu się to udało?
W czasach, gdy większość rycerzy aren cyrkowych ginęła w ringu, Beatty żył jeszcze w latach 60-tych. W końcu to nie lew, a on sam odebrał sobie życie.
Jak udało mu się przeżyć?
Pomysł był dość prosty. Clyde Beatty był jednym z pierwszych poskramiaczy lwów, którzy wnieśli krzesło na arenę cyrkową.
Klasyczny wizerunek poskramiacza lwów jest jednym z animatorów trzymających bicz i krzesło. Bicz przyciąga całą uwagę, ale jest głównie na pokaz. W rzeczywistości to krzesło gra najważniejszą rolę.
Kiedy pogromca lwa trzyma krzesło przed pyskiem lwa, ten próbuje skupić się na wszystkich czterech nogach krzesła jednocześnie. Podział skupienia powoduje u lwa dezorientacją i barak pewności, co robić dalej. W obliczu tak wielu opcji zwierz zamiera i czeka, zamiast atakować człowieka trzymającego krzesło.
 
Unikaj Losu Lwa
Jak często znajdujesz się w tej samej sytuacji, co lew? Jak często planujesz coś, co chcesz osiągnąć (np. schudnąć, wzmocnić mięśnie, rozpocząć działalność gospodarczą, więcej podróżować) … tylko po to, aby stanąć zdezorientowany wszystkimi dostępnymi opcjami i nigdy nie robić postępów?
W szczególności dotyczy to zdrowia, sprawności fizycznej i medycyny, gdzie każda osoba i firma wydaje się wierzyć, że ich obowiązkiem jest uczynienie rzeczy bardziej złożonymi. Każda rutyna treningowa, którą znajdziesz, jest najlepsza. Każdy dietetyk twierdzi, że ich plan jest optymalny.
 
To frustruje mnie bez końca, ponieważ podczas gdy wszyscy eksperci są zajęci debatą na temat tego, która opcja jest najlepsza, ludzie, którzy chcą faktycznie poprawić swoje życie (ty i ja), są sfrustrowani wszystkimi sprzecznymi informacjami. Końcowym rezultatem jest to, że czujemy, iż nie potrafimy się skupić lub koncentrujemy się na niewłaściwych rzeczach, dlatego podejmujemy mniej działań, robimy mniejsze postępy i nie zmieniamy się, nawet gdy możemy.
 
Następnym razem opowiemy, jak temu zaradzić….

Na blogu

Kurs Brainy
Blog

Czy warto trenować mózg?

Na początek krótki test z fizjologii – Czy znasz podstawowe cechy treningu mózgu? Czy masz świadomość, że robiąc trening mózgu zapewniasz mu i sobie długie, efektywne życie? Coraz częściej dowody naukowe mówią nam, że możemy radykalnie zwiększyć prawdopodobieństwo pozostania sprawnym psychicznie i fizycznie

Czytaj więcej »
Scroll to Top
Odbierz bezpłatnie plik PDF "7 sposobów na poprawę koncentracji"

Zapisz się na bezpłatny newsletter

wysłało do nas zapytanie dotyczące oferty
Tyle osób teraz: 10

Jesteś rodzicem?

Jesteś przedsiębiorcą?