Origami

Udostępnij

ORIGAMI NA LEKCJACH MATEMATYKI POMAGA W ROZWOJU KOORDYNACJI.

Istnieją dwa główne sposoby wykorzystania origami na lekcjach. Można włączyć origami jako przyjemną działalność, która pomaga rozwijać koordynację ręka-oko i dbałość o szczegóły, zachęca do wzajemnego wsparcia i sprzyja budowaniu relacji.

Można też użyć ćwiczeń z origami do wspierania i ulepszania rozumowania geometrycznego oraz uczenia się matematyki

Jedną z form wprowadzania origami na lekcjach matematyki jest modularne origami. Jest to fantazyjna nazwa geometrycznego origami, która składa się z wielu powtarzających się “jednostek”, które następnie są montowane, aby stworzyć bardziej złożoną geometryczną formę. W przeciwieństwie do tradycyjnego origami, które używa jednej kartki papieru do złożenia figury, origami modułowe wykorzystuje wiele arkuszy papieru, które są złożone w podstawowe moduły lub jednostki. Gdy nauczysz się, jak wykonać podstawową jednostkę dla projektu, powtórz proces, aby utworzyć wystarczającą liczbę kopii jednostki do złożenia ostatecznego formularza.

Na blogu

Kurs Brainy
Blog

Czy warto trenować mózg?

Na początek krótki test z fizjologii – Czy znasz podstawowe cechy treningu mózgu? Czy masz świadomość, że robiąc trening mózgu zapewniasz mu i sobie długie, efektywne życie? Coraz częściej dowody naukowe mówią nam, że możemy radykalnie zwiększyć prawdopodobieństwo pozostania sprawnym psychicznie i fizycznie

Czytaj więcej »
Scroll to Top
Odbierz bezpłatnie plik PDF "7 sposobów na poprawę koncentracji"

Zapisz się na bezpłatny newsletter

wysłało do nas zapytanie dotyczące oferty
Tyle osób teraz: 10

Jesteś rodzicem?

Jesteś przedsiębiorcą?