Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

O nieodkrytym potencjale mózgu napisano i powiedziano już wiele. Jedno jest pewne – jego nieograniczone możliwości to dla nas szansa. Jak prawidłowo wspierać pracę mózgu? I dlaczego jest to tak ważne?

Ludzki mózg pełni niezwykle ważną funkcję. „Wszystko, absolutnie wszystko przez niego przechodzi. To on odbiera informacje przekazywane przez pięć zmysłów (wzrok, słuch, węch, smak, dotyk), to on je interpretuje i to także on przygotowuje odpowiedź, rozkazując ciału, by zachowało się w taki czy inny sposób” – przekonuje Michel Cymes. „Jeśli więc mózg nie działa prawidłowo, dla większości organów i prawie wszystkich naszych funkcji życiowych zwykle kończy się to katastrofą”.

Jedno jest pewne – mózg to część naszego ciała, o którą nie tylko trzeba, ale warto zadbać. Bo tak jak on ma wpływ na nas, tak też i my mamy wpływ na niego. Co więc możemy i powinniśmy zrobić, żeby pomóc mu działać pełną parą? Co lubi ludzki mózg?

  • Sen, na którym nigdy nie wolno oszczędzać!
  • Wyciszenie umysłu i relaksacja, które pomagają oczyścić umysł z nadmiaru myśli.
  • Aktywność fizyczna – najlepsze antidotum na stres, nadmiar negatywnych myśli, depresję.
  • Nauka – codziennie powinniśmy uczyć się czegoś nowego, doskonalić pamięć, odkrywać coś nowego.
  •  Spotkania z kulturą – niebanalną i wymagającą rozrywką dla mózgu, najlepszym odstresowaczem, wsparcia inteligencji.

To wszystko wzmacnia zdolności umysłu i doskonali zdolności neuroplastyczne mózgu.

Na blogu

Blog

Jak dbać o mózg?

O nieodkrytym potencjale mózgu napisano i powiedziano już wiele. Jedno jest pewne – jego nieograniczone możliwości to dla nas szansa. Jak prawidłowo wspierać pracę mózgu? I dlaczego jest to tak ważne? Ludzki mózg pełni niezwykle ważną funkcję. „Wszystko, absolutnie wszystko przez niego przechodzi.

Czytaj więcej »
Bez kategorii

Od zaufania do pewności siebie!

Jest coś, co sprawia, że wzrasta pewność siebie u najmłodszych. Co? To proste! Dzieci muszą wiedzieć, że my – dorośli im ufamy. Brzmi banalnie? A jednak! Okazuje się, że to nie jest takie proste, łatwe i oczywiste. Dzieci potrzebują kogoś, kto uwierzy, że

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
DARMOWY WEBINAR!
webinar_date

o najbardziej innowacyjnej franczyzie edukacyjnej na polskim rynku