Koncentracja i promienie słońca

Koncentracja

Udostępnij

The powers of the mind are like the rays of the sun when they are concentrated they illumine. ― Swami Vivekananda

Moc koncentracji

Jako dziecko zobaczyłem kiedyś, jak szkło powiększające może spalić kawałek papieru, kiedy promienie słońca zostały przez niego skupione w jednym punkcie. Ogień mógł się zapalić tylko wtedy, gdy promienie słoneczne były skoncentrowane na małym punkcie. Kiedy szkło powiększające zostało przesunięte zbyt daleko lub zbyt blisko papieru, promienie nie były wystarczająco skupione i nic się nie działo. To doświadczenie opisuje, jak działa siła koncentracji. Jest to umiejętność, dzięki której możesz skupić swoją uwagę na jednej myśli lub temacie, jednocześnie wyłączając ze swojej świadomości wszystko inne.

Kiedy skupiasz swój umysł, zachowujesz swoją energię i nie rozpraszasz jej na nieistotne myśli lub działania. Dlatego rozwijanie koncentracji jest kluczowe dla każdego, kto chce być bardziej wydajny i przejąć kontrolę nad swoim życiem. Ta umiejętność jest niezbędna dla każdego rodzaju sukcesu. Bez tego wysiłki zostaną rozproszone.

Koncentracja ma wiele zastosowań i korzyści. Pomaga w nauce, umożliwia szybsze zrozumienie, poprawia pamięć, pomaga skupić się na zadaniu, zadaniu lub celu przez co można pracować łatwiej i wydajniej. To potężne narzędzie do efektywnego wykorzystania twórczej wizualizacji, pomocne w tworzeniu mocy psychicznych. Kiedy ta zdolność jest silna, umysł jest bardziej posłuszny i nie angażuje się w daremne, negatywne myśli lub zmartwienia. Ta umiejętność odgrywa ważną rolę w medytacji, zdobywając mistrzostwo umysłu i osiągając spokój umysłu.

Dlaczego tak ważne jest, aby rozwijać i poprawiać zdolność koncentracji?

Osiągnięcie perfekcji w umiejętności koncentracji wymaga – jak każda umiejętność – systematyczności w treningu i ćwiczeniach. Zapomnij więc o wszystkich swoich wymówkach, jeśli nie masz czasu lub jesteś zbyt zajęty. Nie mów, że okoliczności nie są odpowiednie lub że nie możesz znaleźć spokojnego miejsca do ćwiczeń. Przy odrobinie planowania, chęci i motywacji zawsze możesz znaleźć czas na ćwiczenia każdego dnia, bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęty.

Kilkanaście minut ćwiczeń dziennie pomoże Tobie, pomoże Twojemu Dziecku w osiąganiu najważniejszych celów i realizacji planów. Czy nie warto zainwestować
w to odrobiny wolnego czasu?

autor: Remez Sasson: https://www.successconsciousness.com/blog/concentration-mind-power/

Na blogu

Kurs Brainy
Blog

Czy warto trenować mózg?

Na początek krótki test z fizjologii – Czy znasz podstawowe cechy treningu mózgu? Czy masz świadomość, że robiąc trening mózgu zapewniasz mu i sobie długie, efektywne życie? Coraz częściej dowody naukowe mówią nam, że możemy radykalnie zwiększyć prawdopodobieństwo pozostania sprawnym psychicznie i fizycznie

Czytaj więcej »
Scroll to Top
Odbierz bezpłatnie plik PDF "7 sposobów na poprawę koncentracji"

Zapisz się na bezpłatny newsletter

wysłało do nas zapytanie dotyczące oferty
Tyle osób teraz: 10

Jesteś rodzicem?

Jesteś przedsiębiorcą?